Men U39 Competitive

 
Games
Day
Time
Gym
Home
Score
Away
Score
Thursday
6:30pm
Memorial HS
MHS3
52
GBHS
96
Thursday
7:45pm
Memorial HS
MHS1
86
HSAS
67
Thursday
7:45pm
BEC
SA2
89
RHS2
50
Friday
5:00pm
Memorial HS
MHS1
107
MHS3
60
Friday
5:15pm
BEC
BEC2
101
RHS2
56
Friday
6:15pm
CBU Court 1
HSAS
107
GBHS
102
Friday
7:30pm
CBU Court 1
SA1
84
SA3
72
Friday
8:45pm
Memorial HS
SA2
54
PC
102
Friday
7:45pm
BEC
RHS1
66
GW
65
Saturday
10:15am
BEC
GBHS
77
BEC1
54
Saturday
10:15am
CBU Court 1
ESK
65
SA3
125
Saturday
11:30am
Memorial HS
SA1
90
MHS2
57
Saturday
11:30am
BEC
BEC2
93
PC
106
Saturday
11:30am
CBU Court 1
RHS1
103
RHS2
66
Saturday
11:30am
CBU Court 2
SA2
52
GW
72
Saturday
12:45pm
Memorial HS
MHS3
72
HSAS
121
Saturday
2:00pm
Memorial HS
MHS1
84
BEC1
54
Saturday
2:00pm
CBU Court 1
ESK
59
MHS2
92
Saturday
3:15pm
CBU Court 2
RHS1
104
PC
74
Saturday
4:30pm
BEC
BEC2
61
GW
74
Saturday
4:30pm
CBU Court 1
ESK
69
SA1
104
Saturday
4:30pm
CBU Court 2
MHS3
78
BEC1
86
Saturday
5:45pm
Memorial HS
MHS2
81
SA3
104
Playoff Seeding

 

The top 6 seeded teams from round robin play in the Men’s U39 Competitive division will play in the A division, while seeds 7-12 will play in the B division.

 

The playoff format will be:

  • Top 2 seeds in each division will receive a bye.

A Division

  • Quarter Finals
    Seed 4 vs Seed 5 - Sat 7:00pm @ CBU
    Seed 3 vs Seed 6 - Sat 7:00pm @ MHS
     

  • Semi Finals
    Top seed from round robin will play the lowest remaining seed from quarter final games
    Sun 12:45pm @ MHS

    Second seed from round robin will play the second lowest remaining seed from the quarter finals
    Sun 12:45pm @ CBU
     

  • Championship
    Sun 4:30pm @ MHS 
     

B Division

  • Quarter Finals
    Seed 4 vs Seed 5 - Sat 5:45pm @ BEC
    Seed 3 vs Seed 6 - Sat 7:00pm @ BEC
     

  • Semi Finals
    Top seed from round robin will play the lowest remaining seed from quarter final games
    Sun 11:30am @ CBU (Court 2)  

    Second seed from round robin will play the second lowest remaining seed from the quarter finals
    Sun 10:15am @ CBU (Court 2)
     

  • Championship
    Sun 2:00pm @ CBU